Affiliate Marketing Earn Money ගැන දැනුවත් වෙමු

Affiliate Marketing Earn Money ගැන දැනුවත් වෙමු

තාක්ෂණයේ දියුණුවත් සමඟ අද වෙද්දි විවිධ අලෙවිකරණ ආකෘති බිහිවෙලා තියනවා. ඒ අතරින් Affiliate Marketing Earn Money දැන් මුදල් උපයන ජනප්‍රිය ක්‍රමයක්.  

ඔබ Affiliate Marketing Earn Money ගැන දැනුවත්ද? Online මුදල් ඉපැයිය හැකි Affiliate Marketing ගැන දැනගන්න මේ ලිපිය කියවන්න.

අනුබද්ධ අලෙවිකරණය යනු කුමක්ද?

නිශ්චිත පුද්ගලයකු හෝ සමාගමක් විසින් නිෂ්පාදන ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා අනුබද්ධ අලෙවිකරුවෙකු කොමිස් මුදලක් උපයන ක්‍රියාවලිය  අනුබද්ධ අලෙවිකරණය ලෙස හඳුන්වනවා. මෙහිදී ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ ඔබ විකිණීමට කැමති නිෂ්පාදනයක් සොයා ගැනීම, එම නිෂ්පාදනය ප්‍රවර්ධනය කිරීම සහ ඔබ සාර්ථකව අලෙවි කරන ඕනෑම නිෂ්පාදනයකින් ලාභයක් උපයා ගැනීමයි.

අනුබද්ධ අලෙවිකරණ සමඟ බ්ලොග් ලිවීමේ අවස්ථාවත් පවතිනවා. පසුව ඔබේ අනුබද්ධ වැඩසටහනේ කොටසක් වන නිෂ්පාදන ප්‍රචාරණය කිරීම හෝ සම්බන්ධ කරනවා. ඔබේ එක් Link එකකින් නිෂ්පාදනයක් ක්ලික් කිරීමෙන් පසු ඔබේ බ්ලොග් පාඨකයන්ගෙන් එක් අයෙකු මිල දී ගන්නා සෑම අවස්ථාවකම, ඔබේ උත්සාහය සඳහා ඔබට කොමිස් මුදලක් ලැබේ. එසේම, අනුබද්ධ අලෙවිකරණය යනු ඔබ බ්ලොග්කරුවෙකු නම් හෝ ඔබේ ඊ-වාණිජ්‍ය වෙළඳසැළ සඳහා වෙළඳ නාම බ්ලොග් එකක් තිබේ නම් මුදල් ඉපැයීමේ ප්‍රධාන ක්‍රමයකි. ආරම්භකයින් සඳහා එය සැමවිටම හොඳම නොවන නමුත්, SEO සඳහා දක්ෂතාවයක් ඇති නිදහස් ලේඛකයින්ට උසස් තත්ත්වයේ සන්නාම සහ ඩිජිටල් නිෂ්පාදන සමඟ හවුල් වීමෙන් ශක්තිමත් ආදායම් මාර්ගයක් වර්ධනය කරගත හැකි වෙනවා.

විශේෂයෙන්ම, අනුබද්ධ වැඩසටහනක් ක්‍රියාත්මක කරන ව්‍යාපාරයක් එහි අනුබද්ධ (බ්ලොගර්, ඊමේල්, ආදිය) වැඩි පාරිභෝගිකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීම සඳහා ඔවුන්ගේ වෙබ් අඩවියේ පළ කිරීමට Link හෝ බැනරයක් ලබාදෙයි. භාණ්ඩයක් මිලදී ගැනීමටVisitor කෙනෙක් මෙම Link එක Click කළොත්, අනුබද්ධ ආයතනයට කොමිස් මුදලක් ලැබේ. අනුබද්ධය ඔබේ ව්‍යාපාරයට නව අනාගත ගනුදෙනුකරුවන් වෙත ළඟා වීමට ඉඩ සලසයි.

අනුබද්ධ අලෙවිකරණය ක්‍රියා කරන්නේ කෙසේද?

How to Make Money with Affiliate Marketing for Beginners ගැන ඔබව දැනුවත් කරන්න අපි සූදානම්.

අනුබද්ධ අලෙවිකරණ පද්ධතියක් ක්‍රියාත්මක වීමට නම්, සාධක කිහිපයක් ක්‍රියාත්මක විය යුතු වෙනවා. ඔබ බ්ලොග්කරුවෙකු නම්, ඔබට අනිවාර්යයෙන්ම හොඳ  Traffic එකක් අවශ්‍යයි. ඔබේ වෙබ් අඩවියට පැමිණෙන පුද්ගලයින් වැඩි වන තරමට, ඔබේ වෙබ් අඩවියේ අඩංගු අනුබද්ධ Link මත ක්ලික් කරන අන්තර්ජාල පරිශීලකයින් සංඛ්‍යාව වැඩි වී  Earn Money from Affiliate සඳහා වැඩි අවස්ථාවක් ලැබෙනවා.  

අනුබද්ධ අලෙවිකරණය ක්‍රියාත්මක වීමට විකුණුම්කරු හෝ දැන්වීම්කරු, අනුබද්ධය, පාරිභෝගිකයා, අනුබද්ධ  Link හා ජාල තිබිය යුතුයි.

විකුණුම්කරු හෝ දැන්වීම්කරු – සියල්ල ආරම්භ වන්නේ විකුණුම්කරු හෝ දැන්වීම්කරුගෙනි. වෙළෙඳ ප්‍රචාරකයෙකු යනු තම නිෂ්පාදන ප්‍රවර්ධනය කරන අනුබද්ධ සමාගම්වලට කොමිස් ගෙවීමට කැමති සමාගමකි. මෙම සමාගම් අනුබද්ධිත සමාගම් සමඟ හවුල් වී වැඩි ප්‍රමුඛතා සහ විකුණුම් උත්පාදනය කරයි. නමුත් Link භාවිතා කරන විට හෝ දැන්වීමක් පළ කරන විට, දැන්වීම්කරු දෘශ්‍යතා ඉඩ සඳහා ගෙවන්නේ නැත. ඒ වෙනුවට, අනුබද්ධය සමඟ එකඟ වූ ක්‍රියාව හරහා පරිශීලකයා පරිවර්තනය කරන විට එය ගෙවනු ලැබේ. වඩාත්ම පොදු වේදිකාව වන්නේ බ්ලොග් අඩවියක් හෝ වෙබ් අඩවියකි.

අනුබද්ධය අනුබද්ධ ආයතනයක් යනු යම් භාණ්ඩයක් හෝ සේවාවක් ප්‍රවර්ධනය කරන සහ උනන්දුවක් දක්වන පාර්ශවය ගනුදෙනුව සිදුවන තැනට ගෙන යන පුද්ගලයෙකි. ඔබ X සමාගමේ අනුබද්ධ සමාගමක් ලෙස, නිෂ්පාදන X1 මිලදී ගැනීමට Y පුද්ගලයා පොළඹවන්නේ නම්, එම භාණ්ඩය විකිණීමෙන් ලැබෙන ලාභයෙන් කොටසක් ඔබ වෙත ලැබෙනු ඇත. සමාගම් සමඟ ගිවිසුම්ගත සබඳතාවක් නොමැතිව වුවද, අනුබද්ධිත සමාගම් ව්‍යාපාරික කණ්ඩායමේ කොටසක් බවට පත් වේ. සමහර අවස්ථාවලදී සන්නාම තානාපතිවරුන් බවට පත්වීමේ ඉඩකඩත් පවතියි.

පාරිභෝගිකයා –  අතරමැදියෙකු හෝ අනුබද්ධිත ආයතනයක් සිටින බව අවබෝධ කරගනිමින් භාණ්ඩය භාවිතා කරන හෝ පරිභෝජනය කරන පුද්ගලයා පාරිභෝගිකයායි.  පාරිභෝගිකයා අනිවාර්යයෙන්ම ගැනුම්කරු හෝ තීරණ ගන්නා නොවේ.

අනුබද්ධ සබැඳි සහ ජාල – අනුබද්ධ ජාල සමාගම් සහ ඔවුන්ගේ අනුබද්ධ ආයතන අතර අතරමැදියන් ලෙස ක්‍රියා කරයි. ඔවුන් සම්බන්ධතාවය කළමනාකරණය කරන අතර තෙවන පාර්ශවීය චෙක්පත් සහ ශේෂයන් සපයයි. මෙම ජාල අනුබද්ධ ආයතන වෙත ගෙවීම් නිරීක්ෂණය, වාර්තා සහ කළමනාකරණය කරයි. ඔබ අනුබද්ධ ජාලයක් සඳහා ලියාපදිංචි වූ විට, ඔබට සාමාන්‍යයෙන් ජාලය තුළ ක්‍රියාත්මක වන සියලුම අනුබද්ධ ආයතන වෙත ප්‍රවේශය ලැබෙයි.

පරිශීලකයාට ඔවුන්ගේ මිලදී ගැනීම සිදු කළ හැකි සමාගමේ වෙබ් අඩවියට හෝ නිෂ්පාදන ගොනුවට මඟ පෙන්වන මාර්ගය මෙයයි. Linksහි අද්විතීය Code එකක් ඇති අතර එය අනුබද්ධය හඳුනා ගැනීමට සහ ආදායම බෙදා හැරීමට භාවිතා කරයි. ලබාගත් ලාභය සහ අය කළ යුතු කොමිස් මුදල් පරීක්ෂා කිරීමට ඔබට Code පරීක්ෂා කළ හැකිය.

හොඳම අලෙවිකරණ වේදිකාවක් තෝරගන්න

අනුබද්ධ අලෙවිකරණය පිළිබඳ නිසි අවබෝධයක් ලබාගත් පසු Affiliate Marketing Earn Money  ගැන ඔබ උනන්දු වෙනවා නම්, ඔබට හොඳ වෙබ් අඩවියක් තෝරාගත යුතු වෙනවා.

Online මුදල් උපයන්න විශ්වාසනීය Platform එකක් ඔබ සොයනවා නම්, Daraz සමගින් සම්බන්ධ වන්න.

Online Products අලෙවි කළ හැකි හොඳම Platform එක ලෙස Daraz හඳුන්වාදෙන්න පුළුවන්. e – commerce හා Online මුදල් ඉපැයීම ගැන උනන්දුවක් දක්වන අයට Darazහි විකුණුම්කරුවෙක් බවට පත්වීමෙන් අමතර ආදායමක් උපයා ගැනීමට අවස්ථාව උදාකරගත හැකි වෙනවා. Daraz යනු විකුණුම්කරුවන්ට තමන්ගේම Store එකක් හදාගෙන මිලියන 3කට අධික පාරිභෝගිකයන් වෙත ළඟා වීමට ඉඩ සලසාදෙන වේදිකවකි.

Online විකුණුම් Daraz සමඟින් අරඹන්න

Darazහි විකුණුම්කරුවෙකු ලෙස ලියාපදිංචි වීමට කිසිඳු ලියාපදිංචි ගාස්තුවක් අය‌ නොකෙරෙන අතර ඔබට කොමිස් මුදලක් ගෙවීමට සිදුවන්නේ Platform එකේ විකුණන විට පමණි.

Darazහි විකුණුම්කරුවෙකු ලෙස සාර්ථක වීමට මෙම කරුණු පිළිබඳ වැඩි අවධානයක් යොමු කරන්න.

 • හොඳම කොලිටියේ නිෂ්පාදන ලැයිස්තුගත කරන්න.
 • පාරිභෝගිකයන් වෙනුවෙන් විශිෂ්ට සේවාවක් ලබාදෙන්න.
 • Search visibility මත Products Optimize කරන්න.

ඔබේ Online Store එක Darazහි සාදා ගැනීමෙන් ඔබට වැඩි ආදායමක් ඉපැයිය හැකියි.

ලියාපදිංචි කිරීමේ ක්‍රියාවලිය ගැන දැනගන්න. ලියාපදිංචි කිරීමේ අයඳුම්පත මෙතනින් හෝ Daraz Desktop වෙබ් අඩවියේ ඉහළින් හෝ Daraz App එකේ පහළින් හොයාගන්න පුළුවන්.

 • ඔබේ දුරකථන අංකය ඇතුළත් කර ගිණුමක් සකසන්න. OTP අංකය ලබාගැනීමට දකුණු දෙසට toggle කරන්න.
 • ඔබේ දුරකථන අංකය Verify කරන්න. OTP අංකය ඇතුළත් කරන්න.
 • ‘ගිණුමක් සකසන්න’ Click කරන්න.
 • ඊළඟට ඔබේ ගිණුම Verify කිරීමට Profile, ලිපිනය, හැඳුනුම්පත් අංකය, බැංකු විස්තර වැනි Seller verification තොරතුරු පිරවිය යුතුයි.
 • ඔබේ ගිණුමට නිෂ්පාදන එකතු කර නිෂ්පාදනවල ගුණාත්මකභාවය පිළිබඳ තොරතුරු පුරවන්න.
 • ඔබේ ගිණුම Verify වූ පසු, ඔබට Darazහි විකුණුම් කටයුතු ආරම්භ කිරීමට අවස්ථාව උදා වේ.

අනුබද්ධ අලෙවිකරණයේ වාසි

 • ඔබට නිෂ්පාදන නිර්මාණය කිරීමට අවශ්‍ය නැත. සියලුම පරිපාලන සහ සැපයුම් කළමනාකරණය මේ හරහා සිදු වේ.
 • නිසි උපාය මාර්ගයක් සකස් කළ පසු, කළමනාකරණය කිරීම පහසුයි.
 • සහයෝගිතා කාලය-සීමිත වේ. විවිධ සමාගම් සමඟ වැඩ කිරීමට සහ වඩාත් හිතකර තෝරාගැනීම් වෙත යොමුවීමට නම්‍යශීලි බවක් ලබාදෙයි.
 • ඔබ ඔබේ වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන පුද්ගලයින්ට උපකාර වන ගුණාත්මක නිෂ්පාදන නිර්දේශ කරන විට, ඔබට හොඳ කීර්ති නාමයක් ලැබේ.
 • ව්‍යපාරවලට අවදානම් රහිතව වර්ධනය විය හැකි අතර විශිෂ්ට විකුණුම් බළකායක් ඇත.

ඔබට ගෙදර හෝ ඕනම තැනක සිට Earn Money from Affiliate  සඳහා අවස්ථාව තියනවා. Online ආදායම් ඉපැයීමට හැකි ක්‍රම අතරින් Affiliate Marketing ගැන ඔබ උනන්දු වෙනවා නම් ඒ පිළිබඳ නිසි අවබෝධයක් සමඟින් ඔබේ ව්‍යාපාර කටයුතු ආරම්භ කරන්න.

ට්‍රැවල් කරන ගමන් මුදල් උපයන්නේ කොහොමද දැනගන්න ඩිජිටල් ජීවන රටාවකට Make Money While Traveling ගැන දැනගමු ලිපියත් කියවන්න.

januka bombuwala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

css.php